Płatność kartą prepaid – o czym należy pamiętać?

photo-1518206075495-4e901709d372Karty prepaid, nazywane także kartami przedpłaconymi, to dość popularne rozwiązanie, które jest wygodne nie tylko jako kontrola dzieci, ale także w wielu przeróżnych sytuacjach. To jeden z tych sposobów trzymania gotówki, który nie obarcza finansowo za utrzymywanie dodatkowego konta. A więc to się ceni. Co warto wiedzieć, przed jej wyborem?

Czym jest karta przedpłacona?

              Karta przedpłacona to karta, której do płacenia potrzeba zasilenia. Zwykle jest to karta samodzielna, niedołączona do danego konta, jednak zdarza się, że staje się ona częściowo lub całościowo zintegrowana z danym kontem.

              Jeśli chodzi o kartę przedpłaconą, jest ona niezwykle korzystna w przypadku korzystania prze dzieci lub jako dodatkowa karta do wykorzystania. Świetnie sprawdza się także jako rozwiązanie dla płatności wielowalutowych. Kart przedpłaconych może być kilka. Z jednej strony to karty wielowalutowe w fizycznej odsłonie, z drugiej wirtualne, dostępne tylko w sieci.

Wygodne korzystanie z karty prepaid

              Przede wszystkim karta prepaid jest wygodna. Oczywiście, jeśli zostanie odpowiednio i właściwie wybrana. Wiele kart przedpłaconych ma zbyt wysoki próg zasilenia miesięcznego. Jednak zdarzają się takie rozwiązania, które doskonale pasują nie tylko dla dzieci i kontroli ich wydatków, ale także na różnego rodzaju wyjazdy czy zakupy w sieci. Karta przedpłacona https://www.igoriacard.com/platnosci-karta-prepaid/ jest kartą dopasowaną do potrzeb osób, które z niej korzystają. To karta inna niż wszystkie.

Jakie zalety ma karta wirtualna?

Jakie zalety tego rodzaju rozwiązania, a więc wirtualnej karty przedpłaconej, można wymienić?

  • Wygoda w korzystaniu – wydajesz tylko tyle, ile chcesz, czyli ile przelałeś na konto.
  • Do zadań specjalnych – karta wirtualna jest wykorzystywana w sieci, a więc jest szczególnie bezpieczna. Można jej używać do wielu rodzajów płatności online.
  • Karta ma wiele walut, a więc można nią skutecznie robić zakupy z różnych portali zagranicznych.
  • Łatwa kontrola wydatków i brak konta, dzięki czemu nie generuje ona wysokich kosztów utrzymania.

 

Share