.KTW I w Katowicachsiedzibą nowego Centrum Serwisowo-Badawczego LKQ Europe

Nowe Centrum Serwisowo-Badawcze LKQ Europe, szwajcarskiej spółki należącej do LKQ Corporation z siedzibą w Zug, zostanie uruchomione w .KTW I, pierwszej części kompleksu biurowego należącego do TDJ Estate. Nowy najemca zajmie przestrzeń komercyjną w biurowcu zlokalizowanym
w bezpośrednim sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej Spodek i katowickiej Strefy Kultury.

 

LKQ Europe jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Obecnie zatrudnia około 26 tys. pracownikóww ponadtysiącu oddziałach. W2020 roku przychód firmy wyniósł około 5,5 mld USD. Ponadto, firma zaopatrza w produkty około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach Starego Kontynentu.

 

–Budujemy nowoczesny zespół w Polsce, aby stworzyć innowacyjne cyfrowe centrum rozwoju ogólnoeuropejskich rozwiązań w zakresie obsługi klienta. Od tego roku działalność cyfrową, informatyczną i administracyjną będą prowadzić eksperci LKQ w Katowicach. W perspektywie średnioterminowej spodziewamy się, że nasze biuro będzie tworzyć od 200 do 250 pracowników. Cieszymy się, że budujemy nasze Centrum Innowacji i Usług właśnie w stolicy Górnego Śląska,
w mieście, które oferuje doskonałą infrastrukturę, fantastyczną pulę talentów i wybitnego ducha innowacji. Wbiurowcu .KTW I znaleźliśmy idealną lokalizację. Zaoferujemy naszym pracownikom nowoczesne, oparte na współpracy,ale przede wszystkim zrównoważone środowisko pracy, które pozwoli nam w komfortowych i bezpiecznych warunkach rozwijać usprawnienia procesów oraz planowaćdalszy rozwój cyfryzacji i innowacji firmy – mówi YanikCantieni, dyrektor finansowy LKQ Europe.

 

–W czasie, gdy tak wiele się zmienia, pozyskaliśmy świetnego partnera w postaci LKQ Europe, który decydując się na stabilny długoterminowy najem w ramach naszego kompleksu, docenił fakt, iż.KTW I oferujerównież obecność w ścisłym centrum miasta, bezpośredni dostęp do HUB-u komunikacji miejskiej, bliskość instytucji Strefy Kultury i wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, w 2020 roku .KTW I rozszerzyło swoją ofertę o model inkubatora, który obsługuje elastyczne warunki najmu w zależności od liczbyzajmowanych stanowisk. Jesteśmy dumni, że LKQ wybrało właśnie taki model startowy, aby móc w pełni rozszerzyć przestrzeń docelową w .KTW II–mówi Kamil Krępa, dyrektor ds. komercjalizacji w TDJ Estate.

 

Proces najmu powierzchni w .KTW I przez LKQ Europewspierali przedstawiciele agencji doradczej Colliers International. Docelowo LKQ zajmie w biurowcu .KTW IIpowierzchnię 1455 m kw. z opcją rozszerzenia swojej działalności na kolejne moduły.

 

–LKQ to prestiżowa firma, która zdecydowała się ulokować swoje Globalne Centrum Serwisowo-Badawcze w Katowicach. Do głównych atutów metropolii, przyciągającej inwestorów z branży motoryzacyjnej, należy duża podaż wygodnej powierzchni biurowej oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Wierzę, że obecność LKQ w .KTW I, jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Katowicach, pozwoli na dynamiczny rozwój tegoCentrum Innowacji i Usług w stolicy Górnego Śląska – mówi Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalny Colliers w Katowicach.

 

W działającym od czerwca 2018 r. biurowcu .KTW I wynajętych zostało już 100 procent powierzchni. Obiekt ma 14 kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne, oferuje powierzchnię biurową oraz usługową. TDJ Estate wraz z najemcami tworzy Społeczność .KTW, która skupia wszystkich pracowników, tworząc m.in. projekty non-profit oraz inicjatywy takie jak Słodkie Piątki, Zielone .KTW czy warsztaty charytatywne. W ubiegłym roku powstała również przestrzeń .KTWmeets, czyli miejsce spotkań,webinarów i relaksu, z którego może korzystać cała społeczność biurowca.

 

Druga wieża w kompleksie .KTW, która ma zostać oddana do użytku na początku 2022 roku, znalazła już głównego najemcę. Prawie 25 proc. powierzchni biurowej w .KTW II, najwyższym biurowcu
w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, zajmie PwC Service Delivery Center.

 

Łącznie kompleks .KTW dostarczy na rynek ponad 62 tys. m kw. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group z Bytomia.

 

***

LKQ

LKQ Europe, spółka należąca do LKQ Corporation z siedzibą w Zug w Szwajcarii, jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Obecnie zatrudnia około 26 tys. osób w ponad tysiącu oddziałów,a przychód firmy w 2020 roku wyniósł około 5,5 mld USD. Organizacja dostarcza około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach Europy.

W skład grupy wchodzą Euro Car Parts, Fource, RHIAG Group, Elit, Auto Kelly i STAHLGRUBER Group, a także specjalista ds. recyklingu Atracco. LKQ posiada również mniejszościowy udział w Mekonomen Group.

Dowiedź się więcej www.lkqcorp.com

default

***

Projekt .KTW

Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego „Spodka” inwestycja została zaprojektowana jako kompleks dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, restauracja, oddział banku oraz firmy sektora finansowego. Pierwszy z biurowców – .KTW I – rozpoczął działalność w czerwcu 2018 r., zaś drugi znajduje się w budowie z planowaną datą dostarczenia na rynek w roku 2022r.

Źródło: Informacja prasowa.

Share