Najlepsze uczelnie w Polsce według rankingu szanghajskiego

najlepsze-uczelnie-w-polsce-wedlug-rankingu-szanghajskiegoStudia to świetny czas dla każdego młodego człowieka, który odkrywa to co go interesuje i szuka swojej zawodowej drogi.

Wybierając kierunek studiów oraz uczelnię wyższą, na której będzie się studiować warto wiedzieć, że dwie polskie uczelnie znalazły się w rankingu szanghajskim w prestiżowej liście pięciuset najlepszych uczelni świata. Mowa tutaj o Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim.   
Ranking Szanghajski czy inaczej Lista Szanghajska (ARWU- Academic Ranking of World Universites) jest tworzony od 2003 roku i znajdują się w nim najlepsze uczelnie wyższe na całym świecie.     W pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni na świecie znajduje się aż osiem amerykańskich uczelni i dwie brytyjskie.                  

W tym roku już po raz szesnasty najlepszą uczelnią został Harvard, dlatego miło jest znaleźć się w tak prestiżowym towarzystwie i warto wziąć pod uwagę te dwie uczelnie, decydując się na konkretny kierunek.

Jeżeli chcecie poczytać o innych uczelniach, warto zajrzeć tu: http://www.uczelnie.pl/

poniżej przedstawiamy dwie najlepsze polskie uczelnie według rankingu szanghajskiego.

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski to uczelnia, która powstała w 1816 roku pod nazwą Królewski Uniwersytet Warszawski. Mówi się, że Uniwersytet Warszawski to największa, najlepsza i jedna z najstarszych szkół wyższych w Polsce. Ma ponad dwieście lat!

Gdy Uniwersytet został utworzony było tam tylko pięć wydziałów:

  • Prawa,
  • Lekarski,
  • Filozoficzny,
  • Teologiczny,
  • oraz Nauk i Sztuk Pięknych.

W tej chwili Na Uniwersytecie Warszawskim jest dwadzieścia jeden wydziałów.

Wśród nich znajdziemy między innymi wydział: biologii, chemiii, filologii i socjologiim geologii, historyczny czy pedagogiczny. Najmniejszy z wydziałów liczy ponad 400 studentów i jest to Artes Liberales, największy ponad sześć tysięcy i jest to wydział Zarządzania.

W tej chwili na Uniwersytecie Warszawskim studiuje ponad czterdzieści pięć tysięcy studentów. Warto też dodać, że na Uniwersytecie Warszawskim studiowali nobliści między innymi Henryk Sienkiewicz, czy Czesław Miłosz.

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński to najstarsza Polska uczelnia i jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie. Został założony w 1364 roku, a w 1817 nadano mu nazwę Jagielloński.

W tej chwili na Uniwersytecie Jagiellońskim można podjąć studia I stopnia, II stopnia, III stopnia oraz studia podyplomowe. Uczelnia jest też otwarta na kształcenie cudzoziemców.

W skład Uniwersytetu Jagiellońskiego wchodzi aż trzynaście wydziałów głównych oraz trzy wydziały Collegium Medicum, wśród nich jest wydział: polonistyki, filologiczny, nauk o zdrowiu, filozoficzny oraz prawa i administracji.

W 2016 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim studiowało ponad czterdzieści tysięcy studentów.

Wśród absolwentów uczelni na przestrzeni lat znaleźli się ważni ludzie kultury, nauki czy polityki. Wśród nich można znaleźć: Jana Kochanowskiego, Mikołaja Kopernika, Stanisława Lema czy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Źródło: Artykuł Sponsorowany.

Share