Jak znaleźć swoje hobby?

steve-johnson-a2ol6s9zb7o-unsplashHobby to bardzo ważna kwestia w życiu każdego człowieka. Wielu z nas mówi, że ma mnóstwo pracy i nie mają czasu na odpoczynek. O ileż staje się uboższe życie bez prawdziwej pasji. Jak zatem znaleźć swoje hobby?

Praca pracą

Praca stanowi ogromną część naszego życia, ale z prawdziwym podziwem, a niekiedy także zazdrością patrzymy na ludzi mających prawdziwe hobby. Pasja pozwala nam się niejako wyłączyć z codzienności i oddać robieniu czegoś, co po prostu kochamy. Hobby pozwala złapać dystans do codziennych problemów, naładować akumulatory i przyjemnie spędzić wolny czas.        

Internet prawdę powie…   

Jeżeli zastanawiamy się, jakie pasje mają inni ludzie to pomocna może okazać się „lektura Googla”. Przykład to rysowanie, gotowanie, czytanie książek, skoki ze spadochronu, jazda na nartach, gry planszowe, jazda konna, nurkowanie, słuchanie muzyki, jazda na motocyklu, fotografowanie, robienie świeczek, decoupage. Możemy sobie w ten sposób wyszukać i zrobić listę hobby z różnych dziedzin. Przykładowo pasje artystyczne, ruchowe, itd. Jeżeli wybierzemy kosztowne hobby to pomocne mogą okazać się pożyczka przez Internet oferowane przez instytucje pozabankowe. Ich zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że pożyczki przez Internet wymagają spłaty w przyszłości.   

Lista  

Z utworzonej listy powinniśmy skreślić te czynności, które spróbowaliśmy już w życiu i wiemy, że pasją naszą nie będą. W ten sposób powstanie lista czynności, których w życiu jeszcze nie próbowaliśmy, a mogłyby myć naszą pasją.

Próbujmy   

Kolejny krok to spróbowanie czynności, które pozostały na naszej liście. Pamiętajmy, żeby się nie zniechęcać, każdą nich spróbujmy wykonywać co najmniej kilka razy. Jeżeli jest chemia to odnaleźliśmy naszą pasję. Nie ważne czy jest to niespotykane czy powszechne hobby, my jesteśmy szczęśliwszymi ludźmi.        

Czas pokaże…    

Jeżeli się zmuszamy do robienia poszczególnych czynności to bądźmy pewni, że nie są one naszym hobby. Powinniśmy na robienie tej czynności czekać z utęsknieniem i czuć, że ładujemy w ten sposób nasze baterie. Jeżeli na uprawianie naszego hobby nie mamy wystarczających środków finansowych to z pomocą przychodzą pożyczki przez Internet. Jeżeli nie będziemy w stanie spłacić pożyczki, to nie bierzmy jej! Każde zobowiązanie zaciągajmy rozsądnie!        

 

 

Share