Zmiany w portfolio najemców .KTW I.

Zmiany w portfolio najemców .KTW I. Do grona rezydentów biurowca dołączy Ekoenergetyka-Polska

W ciągu ostatnich 10 miesięcy w .KTW I rozpoczęły działalność cztery nowe podmioty. O wynajęciu powierzchni zadecydował także LUX MED, który uruchomi swoją placówkę na początku2021 roku.Proces komercjalizacji biurowca wieńczy w tym roku umowa z firmą Ekoenergetyka-Polska S.A., liderem elektromobilności.

– Rynek biurowy, podobnie jak inne sektory gospodarki, został wyraźnie dotknięty skutkami pandemii. Wywołała ona wiele zmian w skali mikro i makro, które przejawiały się m.in. wstrzymaniem rozpoczęcia niektórych budów, spowolnieniem dynamiki procesów negocjacyjnych z potencjalnymi najemcami, a także wprowadzeniem rygorystycznych procedur sanitarnych w biurowcach. Pomimo niesprzyjających warunków, grono najemców .KTW I powiększa się, co potwierdza, że obiekty o najwyższym standardzie i oferujące nowoczesne rozwiązania,nadal przyciągają swoim potencjałem. W listopadzie dołączył do nas Infobip, a zwieńczeniem tego roku jest umowa podpisana z firmą Ekoenergetyka-Polska. Te pozytywne zdarzenia dają nam satysfakcję i utwierdzają w przekonaniu, że jako inwestor o długoterminowym horyzoncie jesteśmy w stanie zmierzyć się z największymi wyzwaniami – mówiKamil Krępa, dyrektor ds. komercjalizacji w TDJ Estate.

Lider elektromobilności w .KTW I

Ekoenergetyka-Polska S.A. to lider dziedzinie elektromobilności. Działająca od ponad dekady firma wyznacza kierunki zielonej rewolucji w transporcie. Zajmuje się projektowaniem i produkcją stacji ładowania wysokiej mocy, przeznaczonych dla samochodów osobowych, dostawczych, autobusów i ciężarówek. Produkty i usługi firmy są obecne w 16 krajach, a tworzona przez nią nowoczesna infrastruktura ładowania zasila pojazdy elektryczne m.in. w Niemczech,Szwecji, Francji, Danii i Singapurze. W zeszłym tygodniu zielonogórska firma rozpoczęła współpracę z Indonezją.

Ekoenergetyka – Polska S.A. jest jedną z pierwszych, a zarazem wiodącą spółką Grupy Ekoenergetyka, w skład której wchodzą spółki prowadzące działalność w obszarze elektromobilności, fotowoltaiki oraz transportu, m.in. Ekoen – spółka wprowadzająca na rynek innowacyjne, wielostanowiskowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych, tzw. huby ładowania, oraz jedyna w Europie w pełni zelektryfikowana korporacja taksówkarska Evity.

W związku z dynamicznym rozwojem Ekoenergetyka w .KTW I wynajęła powierzchnię ok. 380 m kw. na poziomie +8. Działalność operacyjną w nowym biurze rozpocznie w maju 2021 roku. Eksperci i pracownicy firmy będą tu świadczyć usługi prawne i handlowe.

Sektor IT oraz usługi – nowi najemcy biurowca

W 2020 roku wolumen powierzchni .KTW I objętej nowymi umowami wyniósł łącznie ok. 4,7 tys. m kw.w tym wynajęto wszystkie powierzchnie handlowo-usługowe w budynku. Wśród najemców dominowały firmy z sektora IT, co wpisuje się w trendy obserwowane na katowickim rynku biurowym.

W lutym umowę najmu dotyczącą dwóch pięter o łącznej powierzchni ok. 3 tys. m kw., zawarła firma Sii Polska – czołowy dostawca usług IT iinżynierii przemysłowej w Polsce. W tym samym miesiącu do biurowca wprowadził się PubNub, specjalizujący się w rozwiązaniach umożliwiających prezentację danych w czasie rzeczywistym.Z kolei z końcem czerwca na parterze .KTW I uruchomione zostało Miele Experience Center, czyli nowoczesny koncept sprzedażowy producenta najwyższej klasy urządzeń AGD. We wrześniu inwestor biurowca poinformował, że grono najemców uzupełni LUX MED, największy prywatny świadczeniodawca usług zdrowotnych w kraju.

W listopadzie w .KTW Izainaugurował działalność Infobip LAB, największy dostawca usług CPaaS na świecie i jeden z globalnych liderów w zakresie komunikacji w chmurze. Firma zapowiedziała, że jej celem jest należenie do czołówki pracodawców IT w regionie i rozpoczęła rekrutację, poszukując utalentowanych inżynierów oprogramowania. Biuro w Katowicach jest jej dziesiątym centrum inżynieryjnym, jednym z kluczowych oddziałów w strukturze organizacji.

.KTW Community rośnie w siłę

W ramach wzmacniania społeczności użytkowników biurowca – .KTW Community–zagospodarowany został m.in. lokal na parterze, z którego będą mogli korzystać wszyscy rezydenci obiektu.

–Jako inwestor .KTW wspieramy wszystkie działania mające na celu rozwój osobisty pracowników naszych najemców. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy .KTWmeets, czyli miejsce, gdzie każdy może poszerzać swoje horyzonty.Od 2021 roku rozpoczniemy tu cykl webinariów, w których będą poruszane tematy związane z życiem zawodowym,jak również sferą prywatną.W przestrzeni .KTWmeets zostanie zaaranżowana również biblioteczka, w której najemcy znajdą najnowsze pozycje czytelnicze. W ramach inspirujących czwartków, raz w miesiącu przestrzeń ta stanie się miejscem spotkań z przedstawicielami świata biznesu, kultury i nauki– mówi Katarzyna Pudłowska, lider zespołu marketingu i PR w TDJ Estate.

Budowa i komercjalizacja .KTW II

Pomimo pandemii inwestor kontynuuje budowę drugiej wieży kompleksu .KTW. Obecnie konstrukcja budynku mierzy 115 metrów wysokości, a docelowo ma sięgnąć poziomu 133 metrów. Budowniczy wykonują ostatnie piętro użytkowe, w międzyczasie przybywają kolejne fragmenty elewacji. Kolejnym etapem budowy będzie realizacja kondygnacji technicznych, która ze względu na złożoność procesów logistycznych i technologicznych potrwa kilka miesięcy, od lutego do końca czerwca 2021 r. Ukończenie budowy .KTW II zaplanowano na 2022 rok. Komercjalizacja biurowca jest w toku. Trwają rozmowy z potencjalnymi najemcami.

 

***

Ekoenergetyka-Polska S.A.

 Lider w branży elektromobilności. Spółka projektuje i produkuje nowoczesne stacje ładowania wysokiej mocy do samochodów osobowych, ciężarówek i autobusów elektrycznych. Z powodzeniem świadczy usługi takie jak wdrożenie, serwis, zdalne zarządzanie infrastrukturą ładowania i monitoring na 16 rynkach w ponad 70 miastach na świecie. Rozwiązania Ekoenergetykisą niezawodne i dopasowane do potrzeb klientów, niezależnie od skali i złożoności projektu.

***

Projekt .KTW

Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego „Spodka” inwestycja została zaprojektowana jako kompleks dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, restauracja, oddział banku oraz firmy sektora finansowego. Pierwszy z biurowców – .KTW I – rozpoczął działalność w czerwcu 2018 r. W gronie jego najemców znaleźli się m.in. Fujitsu Global Delivery Center, Teleperformance Poland, Citi Handlowy, EY, mBank,Sii Polska,GastromallGroup, Miele oraz Świat Prasy.

Zapraszamy do odwiedzenia: www.ktw.com.pl | Facebook Biurowce .KTW | Instagram biurowce.ktw

***

Inwestor

TDJ w obszarze Estate realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, a także gruntowe (land developing). Portfolio inwestora obejmuje m.in. Osiedle Franciszkańskie w Katowicach, kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa, Zieloną Dolinę w Zabrzu oraz Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim. W maju 2019 roku ruszyła budowa Pierwszej Dzielnicy – inwestycji mieszkaniowej zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury, nieopodal kompleksu biurowego .KTW.

***

TDJ

TDJ jest firmą rodzinną, która buduje długoterminową wartość, inwestując w obszarach: Equity, Venture, Estate, Finance i Foundation.Portfel TDJ Equity składa się między innymi ze spółek notowanych na GPW – m.in. FAMUR, PGO, Zamet oraz spółek niepublicznych – FPM, NiUW Glinik. Kapitalizacja portfela aktywów giełdowych TDJ wynosi obecnie ok. 3,5 mld zł. TDJ realizuje również inwestycje w sektorze nieruchomości biurowych i mieszkaniowych, poprzez TDJ Estate. W obszarze TDJ Venture, poprzez partycypację w funduszu TDJ PitangoVentures, realizowane są inwestycje w innowacyjne, technologiczne startupy o globalnym potencjale. TDJ Finance skupia się na inwestycjach w płynne aktywa finansowe.

TDJ dzieli się swoimi sukcesami inwestując w wiedzę oraz potencjał ludzki. W tym obszarze działa Fundacja TDJ, która realizuje projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie www.tdj.pl

Źródło: Informacja prasowa.

 

 

Share