Zielona Dolina w Zabrzu rozrasta się

Firma TDJ Estate rozpoczęła drugi etap inwestycji mieszkaniowej Zielona Dolina w Zabrzu. W jego ramach powstaną cztery czterokondygnacyjne budynki z ogródkami, tarasami i balkonami oraz lokalami usługowymi. Prace budowlane już trwają, ich zakończenie planowane jest w IV kwartale 2022 roku.

W trakcie realizacji pierwszego etapu inwestycji, we współpracy z prezydent miasta, Małgorzatą Mańką-Szulik oraz przedstawicielami zabrzańskiego magistratu, deweloper zorganizował i rozstrzygnął konkurs na koncepcję zabudowy 28-hektarowego terenu, położonego przy ul. Łąkowej. Zwycięski projekt przygotowała pracownia architektoniczna Franta Group z Katowic.

– Konkurs miał na celu opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla kolejnych etapów inwestycji Zielona Dolina. Zależało nam, aby projekt gwarantował powstanie nowej dzielnicy
z przemyślanym układem drogowym oraz atrakcyjnymi i komfortowymi mieszkaniami. Podobnie, jak w przypadku naszych innych projektów, duży nacisk położyliśmy na stworzenie w obrębie całej inwestycji przestrzeni, która ma służyć integracji mieszkańców oraz umożliwić im spędzanie czasu wolnego w otoczeniu przyrody – mówi Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

W drugim etapie inwestycji Zielona Dolina powstaną 124 mieszkania, w tym kawalerki, lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe, o metrażach od 34,41 m kw. do 105,71 m kw. Wszystkie wyróżnia dobry standard, który zapewniają wysokiej jakości materiały i przemyślane rozwiązania funkcjonalne. Na parterze jednego z czterech budynków przewidziano trzy lokale o funkcjach użytkowo-usługowych. Dzięki temu osiedle zyska niezbędną infrastrukturę handlową i usługową. Wszystkie budynki będą wyposażone w cichobieżne windy. Do dyspozycji mieszkańców zostaną przekazane komórki lokatorskie zlokalizowane na parterach budynków oraz ogólnodostępna strefa parkingowa. Wszystkie mieszkania będą posiadać ogrzewanie podłogowe, z kolei w wybranych lokalach zostaną przygotowane instalacje do montażu klimatyzacji, a w ich standardzie znajdzie się również pakiet Inteligentnego Domu Fibaro. Rozwojowi inwestycji ma towarzyszyć także atrakcyjne zagospodarowanie terenów zielonych.

Między budynkami powstanie przestrzeń wspólna dla mieszkańców – plac zabaw dla najmłodszych
i strefa rekreacji. Z myślą o rowerzystach, na terenie osiedla zadbano o stację naprawy rowerów. Zielona Dolina jest osiedlem otwartym, dostępnym dla wszystkich mieszkańców.

– Zielona Dolina to miejsce zaprojektowane z myślą o człowieku oraz jego potrzebach. To osiedle dla osób poszukujących swobody kształtowania swojej życiowej przestrzeni, w zgodzie ze sobą i w zgodzie z naturą. Miejsce, gdzie można budować relacje z sąsiadami i być częścią społeczności – mówi Piotr Łaniak, manager ds. sprzedaży w TDJ Estate.

Drugi etap inwestycji Zielona Dolina realizuje generalny wykonawca – firma Blockhaus Sp. z o.o.
W maju br. zostały wykonane wykopy pod trzy z czterech budynków oraz rozpoczęły się prace konstrukcyjne. Roboty ziemne na budynku A1 wciąż trwają, prowadzone są odwodnienia wykopów poprzez projektowaną sieć drenaży. Na budynku B2, zlokalizowanym w południowo-zachodniej części działki, została zalana płyta fundamentowa oraz rozpoczęto murowanie ścian nośnych. W budynku B1, sąsiadującym od zachodu z budynkiem B2, zakończono zbrojenie płyty fundamentowej. W budynku C1, w którym zaprojektowano lokale usługowe, zakończono prace związane z instalacją podposadzkową i rozpoczęto zbrojenie płyty fundamentowej. W trzecim tygodniu czerwca zaplanowano betonowanie płyt fundamentowych budynków B1 i C1.

Planowany termin zakończenia II fazy inwestycji to IV kwartał 2022 r.

Zielona Dolina powstaje w Zabrzu przy ulicach Bocianów i Bażantów. Położenie w północnej części miasta, na granicy z Gliwicami i Szałszą, zapewnia dobre połączenie komunikacyjne, na obszarze położonym na zachód od autostrady A1 i skomunikowana z sąsiednimi miastami, m.in. Gliwicami
i Tarnowskimi Górami.

W pierwszym etapie inwestycji powstały cztery czterokondygnacyjne budynki, w których łącznie znalazły się 104 mieszkania i sześć lokali usługowych. Wszystkie mieszkania znalazły już swoich właścicieli, a lokale usługowe najemców.

Kolejne fazy projektu powstaną na terenie o powierzchni 28 ha. Ok. 20 ha zostanie przeznaczone na zabudowę mieszkaniową, pozostałe 8 ha to obszar rozciągający się wzdłuż Potoku Rokitnickiego, który – zgodnie z koncepcją – zostanie zagospodarowany pod funkcje rekreacyjne.

Szczegóły dotyczące Zielonej Doliny znaleźć pod adresem: www.zielona-dolina.info. Zapraszamy także do śledzenia strony inwestycji na Facebooku: Zielona Dolina.

 

Osiedle Zielona Dolina w Zabrzu

Osiedle Zielona Dolina w Zabrzu

Osiedle Zielona Dolina w Zabrzu

Osiedle Zielona Dolina w Zabrzu

Zielona Dolina w Zabrzu; TDJ Estate

Osiedle Zielona Dolina w Zabrzu

***

O inwestorze

TDJ Estate jest częścią TDJ – rodzinnej firmy inwestycyjnej prowadzącej działalność w wielu sektorach gospodarki. TDJ Estate od 2011 r. realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, a także gruntowe (land developing). Portfolio inwestora obejmuje realizacje zlokalizowane w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii m.in.
w Katowicach – Osiedle Franciszkańskie i Franciszkańskie Południe w dzielnicy Ligota, kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa oraz Pierwszą Dzielnicę położoną w sąsiedztwie Strefy Kultury, a także Zieloną Dolinę w Zabrzu i Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim. W sektorze komercyjnym flagową inwestycją spółki jest kompleks biurowy .KTW zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka.

W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Bierzemy odpowiedzialność za miejsca, z którymi wiążemy się natywnie i długofalowo. Projektujemy zgodnie z zasadą people first design.

Zapraszamy na www.tdjestate.pl

Źródło: Informacja prasowa.

Share