Wyzwania przed domowym budżetem pracownika branży BPO.

Finansowanie przeciętnego domowego budżetu ze środków comiesięcznie inkasowanych na konto to najbardziej podstawowy model funkcjonowania każdej rodziny. Tak długo, jak rodzina posiada przynajmniej dwa, a najlepiej więcej, źródeł dochodu – sytuacja jest stosunkowo stabilna.

Wtedy nawet takie dodatkowe zobowiązania jak comiesięczna rata za kredyt hipoteczny i dodatkowe mniejsze raty za produkty pośrednie jak kredyt gotówkowy czy odnawialny albo karta kredytowa – są do zniesienia. Problem zaczyna się jednak przeważnie w chwili utraty pracy przez jednego z członków rodziny do tej pory finansującego przynajmniej połowę jej usług i produktów.
Znalezienie się w trudnej sytuacji finansowej może być zupełnie przypadkowe i niezamierzone, ale wyjście z niej bez względu na przyczyny jej powstania – powinno być jak najszybsze.

Niestety stan stałego zadłużenia i permanentnych problemów finansowych nie służy nikomu i funkcjonuje jak zaciskająca się pętla finansowa. Często dochodzi do sytuacji, w których osoby czujące, że pozostały z danym problemem pozostawione kompletnie osamotnione, same sobie – poddają się i wybierają najgorsze rozwiązania z możliwych.

Wyjście z pętli kredytowej

Do klasycznych przykładów takich fatalnych kroków finansowych jest zaciąganie kolejnych pożyczek na spłatę poprzednich zobowiązań. Jeśli gospodarstwo domowe nie jest w stanie wygenerować dodatkowych przychodów albo w sposób drastyczny zmniejszyć comiesięcznych wydatków – nagle wyjście z trudnej sytuacji finansowej się nie pojawi. Żaden doradca finansowy nie jest w stanie pomóc w wyjściu z zadłużenia rodzinie, która nie zamierza zmienić swoich negatywnych nawyków finansowych i nie wdroży istotnych wskazówek doradcy w swoje codzienne funkcjonowanie.

Należy zrobić wszystko, co leży tylko w mocy domowników, aby wygenerować dodatkowe przychody. Najlepsze byłyby stabilne zyski, jak znalezienie dodatkowej pracy dorywczej lub na pół etatu, a w ostateczności także chwilowe wpływy do budżetu, płynące chociażby ze sprzedaży niepotrzebnych składników majątkowych.

Wykluczyć za wszelką cenę z comiesięcznego zestawienia wydatków domu i domowników pozycje niepotrzebne lub szkodliwe, jak kosztowne przekąski albo alkohol. Racjonalizacja żywienia jest drogą do racjonalizacji wydatków na zakupy, a przez to znacznie mniejszych wydatków na zakupy spożywcze w skali miesiąca.

Przygotować dokładny plan spłaty konkretnego zadłużenia. Tylko poprzez analizę wielomiesięczną w przód wydatków i przychodów do budżetu, możliwe jest zapanowanie nad nieprostym procesem wychodzenia z zadłużenia. Realizowanie krok po kroku, miesiąc po miesiącu, kolejnych spłat i założeń, z pewnością nie jest proste, ale jest skuteczne i na koniec pozwala wrócić do bezstresowego życia ze świadomością, że nie posiada się żadnych palących długów.

Naturalnie przeciętny klient nie musi sam radzić sobie z tymi wszystkimi trudnymi decyzjami. Tym bardziej, że przygotowanie takiego kompleksowego projektu wychodzenia z zadłużenia wymaga sporej wiedzy ekonomicznej – warto skorzystać z pomocy doświadczonych doradców finansowych.

Jeśli szukasz pomocy, to lepiej trafić nie mogłeś – skuteczny doradca kredytowy zajmie się Twoimi finansami.

Źródło: Art. Sponsorowany.

Share

Dodaj komentarz