Ponad 80% wrocławskiego Carbon Tower wynajęte

Selsey jeden z największych w Polsce sprzedawców mebli i dekoracji wprowadza się do Carbon Tower we Wrocławiu. Firma zajmie łącznie 930 mkw. powierzchni, a to oznacza, że ponad 80% przestrzeni biurowca należącego do Cavatina Holding zostało skomercjalizowane.

Nowy najemca wybierając powierzchnię dla swojej firmy, kierował się między innymi bardzo dobrą lokalizacją Carbon Tower, zapewniającą pracownikom i klientom wygodny dojazd.

Każdy dzień to nowe wyzwanie, czasem nawet jeszcze nieznane. Zdaję sobie sprawę, że dobrze skomunikowane biuro to klucz do udanej współpracy. Ludzie, którzy tworzą Selsey realizują wspólny cel i chcą być blisko siebie, dlatego szukałem przestrzeni sprzyjającej bezpiecznej interakcji pracowników. Zależy mi na tym, by nowe biuro napędzało przemianę naszej kultury pracy w kierunku wymiany wiedzy, inspiracji, uczenia się od siebie nawzajem, a także prezentacji Selsey w nowoczesnej odsłonie.

Mirosław Mikołajczak, CEO Selsey.

Stąd duże znaczenie miał także wygląd budynku – wyróżniająca się bryła architektoniczna, co doskonale wpisuje się w prezencję klienta zajmującego się sprzedażą designerskich mebli i wyposażenia wnętrz. Selsey zajmie XI piętro biurowca, a także przestrzenie na parterze.

Bardzo nam miło, że firma z Wrocławia szukając nowej lokalizacji dla swojego biznesu zagościła we wnętrzach Carbon Tower, doceniając zalety tego obiektu. W Cavatina Holding zależy nam, aby nasze inwestycje wyróżniały się nie tylko jakością architektury, wykonania, czy doskonałą lokalizacją. Staramy się bardzo elastycznie podchodzić do rozmów z najemcami, a także dzięki kompetencjom projektowym i wykonawczym kompleksowo pomagać w przygotowaniu powierzchni do indywidualnych potrzeb firmy.

Bartosz Mach, Leasing Manager w Cavatina Holding.

19 tys. mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej Carbon Tower zlokalizowane jest przy ul. Fabrycznej w bardzo dobrze skomunikowanej, biznesowej dzielnicy Wrocławia. W pobliżu znajdują się główne węzły komunikacyjne miasta, ul. Legnicka i obwodnica (autostrada A8), oraz lotnisko. Ten nowoczesny biurowiec klasy A posiada 15 kondygnacji, infrastrukturę rowerową, przedszkole, biura serwisowane Quickwork oraz placówkę medyczną. Obiekt spełnia wysokie standardy ekologiczności potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good.
Firmy, które dotychczas zdecydowały się na korzystanie z powierzchni w Carbon Tower to między innymi: Grupa Eneris, Lux Med, Tenderhut, Arcadis oraz Prostep.

Jest nam niezmiernie miło, że w procesie poszukiwania nowej powierzchni biurowej firma Selsey zaufała naszemu doświadczeniu i zdecydowała się na współpracę z Verso. W tych wyjątkowo wymagających czasach powierzchnia biurowa poszukiwana przez naszego Klienta musiała spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Michał Kondas, Partner i Dyrektor działu nieruchomości komercyjnych w Verso Nieruchomości.

Natomiast Krzysztof Strembicki, doradca rynku komercyjnego w Verso Nieruchomości dodaje, że budynki biurowe znajdujące się we Wrocławiu w większości spełniają najwyższe standardy, ale finalnie to Cavatina zaprezentowała najlepsze warunki pod względem komercyjnym i jakościowym w budynku Carbon Tower.

Duże znaczenie miał sam proces opracowywania layoutu biura, ale i tutaj zaproponowana koncepcja najbardziej przypadła do gustu naszego klienta.

Krzysztof Strembicki, doradca rynku komercyjnego w Verso Nieruchomości.

Biurowiec przy ul. Fabrycznej to nie jedyny obiekt Cavatina Holding we Wrocławiu, mieście o ogromnym potencjale biznesowym. Pierwszą inwestycją był Diamentum Office, biurowiec, który został już sprzedany. Natomiast pod koniec 2020 r. Cavatina ruszyła z budową wielofunkcyjnego, miastotwórczego projektu Quorum, usytuowanego w ścisłym centrum – nad Odrą, przy ul. Sikorskiego na wrocławskim Szczepinie. Łącznie w ramach tych trzech projektów deweloper dostarczy na wrocławski rynek prawie 117 tys. GLA.

Źródło: Informacja prasowa.
Share