Na jaki pojazd można zaciągnąć kredyt?

.Kredyt na samochód to jedna z form finansowego wsparcia, dzięki której możemy wpływać na rozwój firmy. Okazuje się jednak, że kredyt samochodowy mogą zaciągać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Dzięki temu istnieje realna szansa na spełnianie swoich marzeń. Warto więc poznać szczegóły tej oferty banku.

Co to jest kredyt samochodowy?

Kredyt na samochód jest zobowiązaniem finansowym, które udzielane jest przez banki na preferencyjnych warunkach. W tym przypadku istnieje o wiele mniejsze ryzyko niewypłacalności kredytobiorcy, bo to nabywany pojazd staje się zabezpieczeniem kredytu. Sama zdolność kredytobiorcy również zostaje wyliczana na podstawie o wiele bardziej elastycznych i przychylnych parametrów.

Kredyt samochodowy jest tańszy, ale obarczony pewnym ograniczeniem. Kredytobiorca zobowiązuje się do poświadczenia zakupu pojazdu ze środków, jakie otrzymał w zamach zaciąganego zobowiązania. Musi więc przedstawić umowę kupna-sprzedaży, rachunek albo fakturę, która dokumentuje przejęcie własności.

Warunki kredytowe

Najlepsze banki oferują kredyt samochodowy z okresem kredytowania od 5 miesięcy do 5 lat. Środki, jakie można pozyskać na zakup auta to nawet 500 000 złotych, a raty takiego zobowiązania są zawsze równe. Nabywane pojazdy mogą być nowe lub używane – same banki współpracują z komisami oraz dealerami samochodowymi.

Zdolność kredytobiorcy sprawdzana jest na podstawie dokumentu poświadczającego źródło i wysokość jego dochodu. Ten może być generowany z tytułu umowy o pracę, zlecenie czy prowadzenia działalności gospodarczej. Kredyt na samochód może zaciągnąć również osoba, która otrzymuje świadczenie emerytalne albo rentowe.

Czy kredyt samochodowy jest tylko na samochód?

Okazuje się, że nie. Kredyt celowy tego rodzaju może być zaciągany nie tylko w celu nabycia auta, ale również innych pojazdów. Banki doskonale zdają sobie sprawę, że w celu wzbogacenia floty w firmie, konieczna staje się inwestycja w samochód ciężarowy, minibus, przyczepę towarową albo ciągnik.

 

Z kolei klienci indywidualni mogą zaciągnąć taki kredyt również na motocykl, skuter, quada, samochód typu camper czy pojazd pływający – motorówkę, jacht, żaglówkę bądź łódź. W wyborze pojazdu istnieje tak naprawdę duża dowolność.

Jak zaciągnąć kredyt celowy na samochód?

Wystarczy udać się do wybranego oddziału banku i wypełnić odpowiedni wniosek. Niezbędne będzie też poświadczenie otrzymywanego dochodu. W przypadku działalności gospodarczej może być to roczne rozliczenie PIT albo KPiR. Kredytobiorcy indywidualni muszą z kolei wykazać zaświadczenie o zarobkach albo wysokości otrzymywanego świadczenia – renty czy emerytury.

Dodatkowe bonusy

Zaciągając kredyt samochodowy, kredytobiorca otrzymuje nie tylko środki niezbędne na pokrycie kosztów zakupu wybranego pojazdu. Może również liczyć na dodatkowe korzyści. Banki wspierają kredytobiorców, oferując im tańsze ubezpieczenie, bezpłatne serwisowanie czy rabaty na tankowanie. Dzięki temu przez cały okres kredytowania można sporo zaoszczędzić.

Źródło: Artykuł Sponsorowany.

Share