Idealne biuro do pracy…

laptop2W dzisiejszym artykule zaprezentujemy proste, acz jednocześnie wysoce skuteczne rozwiązania odnoszące się do szeroko pojętego wystroju wnętrz, które pozwolą nam przygotować idealne biuro do pracy.

Przygotowując swoje miejsce pracy, czy to w zaciszu własnego domu czy też w biurowcu, pragniemy urządzić je w sposób maksymalnie komfortowy oraz ergonomiczny, tak aby nawet wykonywanie najbardziej skomplikowanych i żmudnych zleceń nie prowadziło do nadmiernego zmęczenia czy rozdrażnienia. Poniżej kilka porad od specjalisty z krakowskiej firmy Bronowice Business Center zajmującej się wynajmem pomieszczeń biurowych.

Kwestią ze wszech miar najistotniejszą jest odpowiednie rozświetlenie miejsca pracy, tak aby o możliwie jak najpóźniejszej porze zachodziła konieczność stosowania męczącego oczy sztucznego światła. Warto więc na biuro wybrać pomieszczenie, które jest nie tylko przestronne ale i posiada znaczną ilość okien, przez które do wnętrza dociera maksimum promieni słonecznych. Pozytywnie na nasze samopoczucie wpłynie także ciepły kolor ścian – zdecydować się warto przede wszystkim na uniwersalną biel, uspokajającą zieleń, czy radosną żółć. Niekiedy nadmiar światła okazać się może dosyć problematyczny – zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy to ostre słońce może bezpośrednio odbijać się od monitora naszego laptopa lub komputera i oślepiać nas, czyniąc pracę o wiele mniej wydajną i satysfakcjonującą. Nasze wymarzone biuro powinniśmy więc wyposażyć w automatycznie lub też ręcznie sterowane rolety albo żaluzje, które to pozwolą uniknąć rzeczonego problemu.

Wymarzone miejsce do pracy to także dostosowane do naszego wzrostu oraz wielkością przystosowane do osobistych potrzeb biurko, jak również wygodny, ergonomiczny fotel. Ostatniego z nadmienionych aspektów nie można lekceważyć, jako że praca umysłowa w biurze wiąże się z długimi godzinami spędzonymi w pozycji siedzącej. Jeżeli postanowimy nieco zaoszczędzić i kupić fotel nieprzystosowany do naszych preferencji, okazać się może że już po pierwszym dniu intensywnej pracy odczuwać zaczniemy ból kręgosłupa, szyi, czy rąk. Oszczędności poczynić możemy na wystroju wnętrza oraz elementach dekoracyjnych – nie poszukujmy ich jednakże w odniesieniu do elementów, od których zależy komfort naszej pracy, a długoterminowo także nasze zdrowie.

Ostatnim z elementów, na które pragniemy zwrócić uwagę jest odpowiednia aranżacja dodatków. Biuro, w którym znajduje się nasz ulubiony kwiatek, figurka, czy zdjęcia najbliższych zyskuje indywidualny charakter, a tym samym sprawia, że spędzanie w jego wnętrzu czasu nie zmęczy i nie stanie się z biegiem czasu coraz bardziej nużące. Jeżeli poszukujemy odrobiny niezwykłości oraz ucieczki od tradycyjnych zasad wystroju wnętrz, korzystając z zasobów Internetu nabyć możemy naklejki na ściany, które to dzięki unikatowemu wzornictwu i kolorystyce odświeżą wygląd naszego miejsca pracy. Eksperci podkreślają, że aby dobrze czuć się w biurze nie są konieczne oszałamiające wydatki oraz stosowanie wyszukanych technik dekoracyjnych – wystarczy odrobina kreatywności, zaangażowania i zastosowanie wypracowanych przez lata rozwiązań stylistyczno-ergonomicznych!

Źródło: Artykuł Sponsorowany.

Share