Czym jest faktoring cichy?

photo-1450101499163-c8848c66ca85Twój odbiorca lub kontrahent zawarł w umowie zapis odnośnie zakazu cesji? A może nie chcesz narażać dobrych stosunków biznesowych poddając w wątpliwość wypłacalność drugiej strony? Doskonałym rozwiązaniem będzie faktoring cichy. Dowiedz się, na czym polega!

Faktoring cichy lub inaczej: tajny, nienotyfikowany czy bez cesji, działa tak samo jak faktoring klasyczny, ale nie wymaga zgody na cesję wierzytelności. Taki układ jest więc bardzo wygodny – nie trzeba przygotowywać dodatkowych dokumentów ani zdobywać zgody od kontrahenta, a nadal ma się zapewnione zwiększenie płynności finansowej.

Faktoring cichy – dla kogo?

Faktoring cichy najlepiej sprawdza się przy dobrych, sprawdzonych, stałych klientach. Wszystkie firmy zalegające w ZUS oraz wyraźnie borykające się z kłopotami finansowym z pewnością nie będą odpowiednie. Faktoring tajny stosuje się także w przypadku, gdy kontrahent po prostu nie wyrazi zgody na cesję wierzytelności lub istnieją powody do obaw, że tak się stanie.

Dlaczego warto stosować faktoring cichy?

Faktoring cichy jest świetnym posunięciem z czysto wizerunkowych powodów. Prośba o zgodę na cesję wierzytelności może negatywnie wpłynąć na relacje biznesowe, ponieważ można ją odebrać jako przejaw braku zaufania. Czasem odbiorca może także odnieść wrażenie, że dostawca boryka się z problemami finansowymi, skoro decyduje się na faktoring. Takie podejrzenia rzucają złe światło na wizerunek firmy.

Faktoring cichy daje takie same korzyści jak jawny. Umożliwia szybkie uzyskanie pieniędzy, odraczanie terminów płatności, by kontrahent częściej korzystał z Twoich usług, a także stałą płynność finansową. Co więcej, wydatki związane z korzystaniem z tej formy faktoringu można odliczyć od podatku!

Jak uzyskać faktoring cichy?

Z faktoringu cichego można korzystać za pośrednictwem Internetu. Wystarczy wysłać wniosek o sfinansowanie faktury, by nawet w 5 min uzyskać należne pieniądze. Kontrahent nic o tym nie wie, więc standardowo rozlicza się z Tobą. Po zwróceniu wpłaty, pozostaje tylko zapłacić za usługę faktoringu. Wszystko odbywa się zdalnie, bez zbędnych formalności.

Jeśli chcesz skorzystać z faktoringu cichego, wybierz Narodowy Fundusz Gwarancyjny! Wejdź na stronę: www.nfg.pl, by już w kilka minut sfinansować fakturę! W prosty sposób zachowaj dobre stosunki z kontrahentami i stałą płynność finansową!

 

 

 

Share