Czy można prowadzić firmę w Polsce mieszkając za granicą?

biuroJestem młodą mamą mieszkającą w dwóch miejscach – małej wsi na wschodzie Polski i w jednym z niemieckich miast, gdzie pracuje mój mąż. Spędzając dużo czasu w domu nauczyłam się robić wiele rzeczy własnoręcznie – dziergane nowoczesne ozdoby, zabawki dla dzieci czy biżuterię z naturalnych materiałów.

Znajomi i rodzina są zachwyceni moimi prezentami, ale zaczynają mieć ich przesyt… Pomyślałam wtedy, że to najwyższy czas i pora żeby zająć się tym na poważnie, założyć własną działalność gospodarczą i zacząć zarabiać na swojej pasji.

Mam w domu wiele elementów, gotowych przedmiotów, a dzięki mojemu doświadczeniu i wprawie w tym, co robię jestem w stanie szybko i sprawnie wykonywać bibeloty na zamówienia. Jednak problem tkwił w jednej, prozaicznej kwestii. Mieszkam z dala od centrów miast, urzędów czy rozpoznawalnych miejsc. Często gubię zasięg w telefonie, nawigacja nie znajduje mojej wioski, a listonosz wita u nas raz na kilka dni. Jak na takim odludziu założyć firmę? Z pomocą przyszedł mi internet, który podpowiedział mi, żeby szukać czegoś, co zwie się wirtualnym biurem.

Zaczęłam zatem szukać miejsca dla siebie – na hasło biuro wirtualne Warszawa centrum wyszukiwarka Google pokazała mi wiele ciekawych informacji. Najważniejsze z nich? Moja firma może mieć siedzibę w Warszawie. Nawet, jeśli mnie tam nie ma! Super, co jeszcze? Żadna z przesyłek nie zaginie – wszystkie będą odbierane przez pracowników głównego biura i przesyłane do mnie drogą mailową. Otrzymam nawet dedykowany numer telefonu z przekierowaniem na inny telefon! http://www.biuro-wirtualne.eu/ ma w swojej ofercie takie możliwości!

Długo się nie zastanawiałam – wchodzę w to! Niezależnie od tego gdzie jestem (a właśnie kończę dziergać w kawiarni na wrocławskim rynku) wirtualne biuro dla firm dba o to, bym mogła być pewna siedziby swojej firmy na Śródmieściu w Warszawie. Jutro wyjeżdżam na dwa tygodnie do Niemiec, gdzie wieczorami będę wypalać w piecyku modelinowe kolczyki.

A gdybym ponownie stała przed pytaniem i możliwością założenia działalności gospodarczej? Zrobiłabym jeszcze raz to samo. Nie zastanawiaj się – korzystaj z dobrodziejstw biur wirtualnych.

Źródło: Artykuł Sponsorowany

Share