Wynajem pojazdów – czy warto?

cat-51665_1280Jednym z bardziej znanych ostatnio metod pozyskania pojazdów potrzebnych dla firm oraz klientów indywidualnych jest wynajem naczep, wynajem chłodni i wynajem ciągników siodłowych.

Metoda ta jest silnie spopularyzowana i zyskuje coraz więcej zwolenników wolących to rozwiązanie od uciążliwych kredytów czy wiążącego leasingu.

Jakie usługi wynajmu pojazdów są obecnie najpopularniejsze na rynku?

Zdecydowanie poza rozwiązaniami dla klientów prywatnych, indywidualnych częstsze jest stosowanie wynajmu dla firm. W Polsce króluje wynajem ciągników siodłowych, wynajem naczep i wynajem chłodni, dlatego, że opłaty związane z taką usługą są bardzo korzystne. Jakie korzyści niesie taki wynajem? Wyobraźmy sobie usługę, której koszt znany jest nam z góry. Nasza umowa może zostać spisana na okres stosunkowo krótki. Z usługi możemy skorzystać po uiszczeniu pierwszej miesięcznej raty. Brzmi dobrze prawda? W zamian dostajemy flotę pojazdów, najczęściej nowych. Których eksploatacja jest świetnie chroniona przez umowę firmy wypożyczającej. W jej ramach mamy zagwarantowany serwis w autoryzowanych punktach. Ponadto w razie permanentnego uszkodzenia pojazdu, możemy skorzystać z pojazdu zastępczego. To wszystko już po uiszczeniu pierwszej wpłaty.

Co wiemy więcej o wynajmowaniu maszyn?

Czy istnieją jakieś znaczne minusy skorzystania z najmu tych maszyn? Obecnie bardzo ciężko je znaleźć. Wcześniej można było powiedzieć, że wynajem chłodni, wynajem naczep i wynajem ciągników siodłowych jest rozwiązaniem jedynie doraźnym i po umowie i tak zostajemy bez własnej floty transportowej. Lecz coraz częstsze jest umożliwianie odkupywania tych pojazdów, gdy umowa się skończy za pół ich wcześniejszej wartości. Tak więc i ten element staje się korzystny. Ponadto wcześniej wspomniana kontrola wydatków i z góry znane koszta całości przedsięwzięcia są ogromnym plusem dla wynajmujących. Przedsiębiorca może dzięki temu ułożyć skuteczniejszy i bardziej prawdopodobny budżet dla swojego przedsiębiorstwa. To przecież może świetnie wpłynąć na ewentualne decyzje dotyczące inwestycji w firmę. Możemy być pewni, że wynajem naczep, wynajem chłodni i wynajem ciągników siodłowych w ramach dobrze przemyślanej umowy wynajmu, przyniesie nam szereg korzyści w naszej działalności.

Źródło: http://www.smlogistic.com.pl/wynajem-pojazdow.html

Share