Te urządzenia zabezpieczą Twoją firmę przed konkurencją!

bezpieczne-biuroDla każdego przedsiębiorcy największym koszmarem jest wizja, w której konkurencja kradnie mu innowację i wprowadza na rynek przed nim. Jak chronić firmowe tajemnice? Uchylimy rąbka tajemnicy!

Nieustanny wyścig zbrojeń

Sprzęt detektywistyczny i szpiegowski można teraz kupić w zasadzie od ręki. Oznacza to, że łatwiej jest wykraść jakieś poufne dane. Z drugiej strony jednak mamy coraz lepsze metody zabezpieczeń, dzięki którym możemy minimalizować zagrożenie.

W tym wszystkim jednak cały czas należy zachowywać zdrowy rozsądek. Ochronę przykładowo należy dostosować do wagi informacji. Łatwiej będzie zachować bezpieczeństwo jeśli jasno zostaną ustalone priorytety.

Czynnik ludzki – najbardziej zawodny?

Doświadczenia wielu biznesmenów pokazują, że konkurencja często stara się znaleźć sojusznika w którymś z pracowników. A ich lojalność zależy od wielu czynników: pensji, poczucia stabilizacji, a także atmosfery w pracy. Dwa ostatnie elementy są  kluczowe: pracownicy są bardziej skłonni do nielojalności, gdy środowisko pracy ich frustruje. W wielu przypadkach można to poprawić niskim kosztem.

Co jednak zrobić, kiedy nie ufamy danemu podwładnemu? Można przykładowo użyć programowego szpiega komputera Spylogger Alfalog Pro, który jest dostępny w sklepie detektywistycznym: alfatronik.com.pl. Uzyskamy wtedy dostęp do wszystkich czynności, które były wykonywane na służbowym sprzęcie. Zobaczymy, czy przykładowo pracownik nie kopiował ważnych plików lub czy nie nawiązywał podejrzanych kontaktów mailowych albo w sieci społecznościowej.

Pracodawca powinien jednak pamiętać o tym, by w umowie podpisanej z pracownikiem znalazła się klauzula o możliwości zdalnego monitorowania pracy.

Wykrywacze zagrożeń – ochrona pomieszczeń

Aby mieć pewność, że w biurze lub laboratorium nie ma żadnej pluskwy, to należy sięgnąć po zaawansowane urządzenia. Takim jest na przykład Profesjonalny wykrywacz zagrożeń Piranha-M. Dzięki całemu zestawowi jesteśmy w stanie znaleźć dyktafony i podsłuchy – niezależnie od tego, czy wysyłają sygnał radiowy, czy też nie.

Jeśli zostanie wykryte jesteś zagrożenie, to będziemy mieli możliwość jego identyfikacji i lokalizacji.

Czasem jednak jest potrzebne inne rozwiązanie – zwłaszcza, gdy ochronie ma podlegać jakiś efekt wizualny. Przydatny wtedy będzie optyczny wykrywacz kamer WEGA-i. Eliminuje on wpływ światła dziennego. Odległość z jakiej jest wstanie zauważyć rejestrator obrazu wynosi do 30 metrów. Takie urządzenie będzie bardzo przydatne zwłaszcza, gdy rozmowy z kontrahentami będą się toczyły poza naszym biurem.

Sprawdzanie działań konkurencji

Skuteczne uniknięcie zagrożeń ma pewien podstawowy warunek: musimy wiedzieć, co nam grozi. Zanim zatem zdecydujemy się na jakąś formę zabezpieczenia naszej firmy, to zobaczmy po jakie narzędzia mogą sięgnąć rywale. Może to być przykładowo membranowy podsłuch przez ścianę F999, który zamienia mikrodrgania ścian na dźwięk.

Do wykradania naszych tajemnic mogą służyć też podsłuchy ukryte w listwie zasilającej, dyktafony w sprzęcie biurowym, zamaskowane kamery w stacjach pogodowych, zegarach ściennych lub kubkach termicznych. Należy zatem sprawdzić, jak daleko w biurze i miejscach strategicznych (pracownie, laboratoria, linie produkcyjne) mogą przedostać się nasi konkurenci. Dopiero wtedy możemy dobrać linię zabezpieczeń.

Źródło: Artykuł Sponsorowany.

Share