Serwery dedykowane dla firm

server-2160321_1920Serwer dedykowany to oddzielny komputer umieszczony w serwerowni, który jest przeznaczony dla konkretnego użytkownika. Sprzęt ma wysoką moc obliczeniową i brak limitu transferu danych. Firma hostingowa daje pełne możliwości konfiguracji systemu. Serwer dedykowany jest skierowany dla działalności, które zarządzają stronami WWW, pocztami e-mail, telewizją internetową lub domenami. Klientami zostają często serwisy aukcyjne lub duże portale.

Czym jest serwer dedykowany?

Serwer dedykowany jest niezależnym komputerem, który ma wysoką moc obliczeniową skierowaną do pojedynczego użytkownika sieci. Klient może korzystać z usługi na dwa sposoby. Są to:

  • dzierżawa miejsca, zakupienie serwera i zamontowanie go w wynajętej serwerowni (kolokacja);
  • wynajęcie sprzętu od firmy hostingowej, która zapewnia obsługę techniczną urządzenia.

Serwery dedykowane służą utrzymaniu kilku hostingów jednocześnie lub są przeznaczone dla samodzielnej usługi hostingowej. Zwykle oferta dedykowana jest zarządzana protokołem SSH, który służy do zdalnego łączenia terminalowego z komputerami. Warto korzystać z firm hostingowych, które znajdują się w Polsce, ponieważ dobrze mieć kontakt z serwerownią w razie awarii. Informacje można znaleźć na witrynie: https://www.kylos.pl/serwery-dedykowane/.

Do kogo jest skierowany serwer dedykowany?

Serwery dedykowane mają do dyspozycji wiele zasobów, np. przestrzeń dyskową lub pamięć operacyjną. Usługa jest więc skierowana do firm mających takie możliwości internetowe, jak: strony WWW, telewizja internetowa, domeny lub poczta e-mail. Ponadto serwer ten jest przeznaczony dla wymagających klientów, którzy chcą mieć pewność stabilności systemu. Zwykle z serwerów dedykowanych korzystają:

  • duże portale społecznościowe,
  • serwisy aukcyjne,
  • strony generujące treści o dużej wadze,
  • witryny, które są odwiedzane przez dużą liczbę unikalnych użytkowników.

Korzyści ze stosowania serwera dedykowanego

Korzystanie z serwera dedykowanego zapewnia niezależność i najwyższą jakość usługi. Ponadto firmy hostingowe zapewniają:

  • dowolną konfigurację sprzętu – klient ustala system operacyjny oraz potrzebne aplikacje,
  • niską awaryjność sprzętu – technicy informatyczni dbają o ciągłą pracę systemu 24 godziny na dobę,
  • brak limitu transferu (lub bardzo wysoki limit).

Źródło: Artykuł Sponsorowany.

Share