Relaksujące gadżety do biura, które warto mieć!

przestrzen-biurowoPraca biurowa wiąże się z wielogodzinnym siedzeniem przy komputerze. Monotonia i przebywanie w jednej pozycji może zmniejszyć naszą kreatywność i motywację do pracy. Zamiast skupić się na wykonywaniu zajęć będziemy odliczać godziny do ich zakończenia. W jaki sposób więc chociaż troszeczkę umilić sobie ten czas i oderwać się od codziennych obowiązków? Warto zaopatrzyć się w kilka relaksujących gadżetów.

Jakie gadżety do biura?

Aby móc dobrze wykonywać swoją pracę, powinniśmy w odpowiedni sposób wyposażyć biuro. Ważne są zarówno jego niezbędne elementy, takie jak komputer, biurko, krzesło jak i te, które urozmaicą nam spędzony w nim czas. W końcu praca stanowi dużą część naszego życia.

Na rynku znajdziemy ogromny wybór najróżniejszego rodzaju akcesoriów, od tych, które korzystnie wpłyną na nasze zdrowie, usprawnią pracę i zwiększą jej efektywność poprzez te, które chociaż trochę pozwolą się nam o niej zapomnieć. Pomieszczenie, w którym pracujemy musi być funkcjonalne i estetyczne, ale co najważniejsze przystosowane do naszych potrzeb.

Gadżety relaksujące, które pozwolą zadbać nam o zdrowie

Najważniejszą sprawą, o której zawsze powinniśmy pamiętać jest nasze zdrowie. Jest to szczególnie ważne w pracy, w której spędzamy osiem lub więcej godzin dziennie. Pozycja siedząca przyczynia się do problemów z kręgosłupem i krążeniem. Również ciągłe korzystanie z komputera nie pozostaje bez wpływu na nasze ręce, wiele osób zmaga się z zespołem ciśnienia nadgarstka. Przedstawimy tu kilka gadżetów, które chociaż częściowo pozwolą na uniknięcie niektórych, nieprzyjemnych dolegliwości.

Steper pod biurko

Nie zajmuje on dużo miejsca, a sprawdzi się nie tylko w biurze. Dzięki niedużym rozmiarom zmieści się pod biurkiem, przez co pozwoli nam na utrzymanie mięśni nóg w dobrej formie. Tego rodzaju gadżet ma o wiele lepszy wpływ na nasz układ krążenia niż zwykły podnóżek.

Różne opcje pozwalają na dopasowanie tego urządzenia do treningu siedzącego lub stojącego, a także do stopnia naszej sprawności fizycznej.

Mini hamak zaczepiany pod biurkiem

Cieszy się od pewnego czasu dużą popularnością. Wszystko przez jego wygodę i pozytywny wpływ na komfort nóg podczas wielogodzinnej pracy za biurkiem. Jest on łatwy w użyciu i nie zajmuje wiele miejsca. Przymocowuje się go do krawędzi biurka i gdy mamy ochotę oprzeć na nim stopy wystarczy go tylko opuścić. Dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i materiałowych.

Piłka do siedzenia

Siedząca praca ma również niekorzystny wpływ na nasz kręgosłup. Podczas tej czynności nie pracuje on prawidłowo, przez co po pewnym czasie może pojawić się nacisk na nerwy i jego ból. Lepiej zapobiec temu wcześniej. Dobrą propozycją będzie tutaj piłka siedząca, która wzmocni mięśnie głębokie brzucha, miednicy i grzbietu. Można używać jej jako zamiennika w stosunku do krzesła, ale nie dłużej niż trzy godziny dziennie.

Gadżety relaksujące, które urozmaicą nam pracę

Korzystny wpływ na efektywność naszej pracy będzie mieć kolorystyka pomieszczenia i dodatkowe elementy, które je urozmaicą. Na pewno w biurze poczujemy się lepiej jak niektóre akcesoria chociaż trochę będą nam przypominać domowe otoczenie.

Pendrive’y w różnych kształtach

Pendrive’y nie tylko służą do zachowania ważnych plików i usprawniają pracę. Ich różne kształty i kolory w znacznym stopniu mogą ubarwić biurową rzeczywistość i wnieść trochę oryginalności.

Mini ogródek na biurku

Jest to propozycja dla wszystkich miłośników zieleni. Na rynku są dostępne już gotowe produkty, wystarczy tylko wymieszać mieszankę nasion z wodą i po kilku dniach cieszyć się z wyhodowanych własnoręcznie roślin. Całość wygląda bardzo efektownie i może stanowić wyjątkową ozdobę każdego biura.

Organizer o ciekawym kształcie

Organizer pomoże nam nie tylko w utrzymaniu porządku na biurku. Jego ciekawy kształt czy kolor urozmaici wygląd każdego stanowiska pracy.

Na rynku mamy do wyboru ogromną ilość relaksujących gadżetów, które umilą nam długie godziny w pracy. Artykuł ten został opracowany przy współpracy z producentem mebli biurowych WUTEH.

Źródło: Artykuł Sponsorowany.

Share