Praca w Amazon Wrocław – Amazon zapewni bezpłatny transport dla pracowników

Choć Amazon dopiero rekrutuje tysiące nowych pracowników do swoich centrów logistycznych w Bielanach Wrocławskich niedaleko Wrocławia, już wiadomo, że będzie oferował darmowe dojazdy bezpośrednio do swoich obiektów. Dzięki specjalnym autobusom, pracownicy będą mogli zarówno łatwo dotrzeć do pracy, jak i z niej wrócić. Linie autobusowe będą funkcjonowały przez siedem dni w tygodniu, a rozkład ich kursowania ma być dostosowany do grafiku pracowników głównych zmian.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować bezpłatny transport naszej załodze mieszkającej w okolicznych miejscowościach – mówi Kerry Person, Dyrektor Operacyjny Amazon w Europie Środkowo Wschodniej. – Jest to ogromne ułatwienie dla potencjalnych pracowników. Zależy nam na zapewnieniu komfortowego środowiska pracy wszystkim zatrudnionym przez nas osobom. Ułatwianie dojazdów do pracy jest  tego ważnym elementem.

Bezpośrednie połączenia z centrami logistycznymi we Wrocławiu będą dostępne z Wałbrzycha, Legnicy, Brzegu, Świdnicy, Oławy, a także Trzebnicy, Jawora i Oleśnicy. Oznacza to, że nawet osoby mieszkające 85 km od centrum logistycznego będą mogły pracować w Amazonie, bez ponoszenia kosztów dojazdu do pracy. Wygodny transport ma być również zapewniony w trakcie okresu przedświątecznego.

Oprócz bezpłatnego transportu, Amazon oferuje swoim pracownikom również prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz ciepły posiłek każdego dnia, dostępny w stołówce jedynie za złotówkę. Amazon zapewnia również innowacyjny harmonogram pracy, dzięki któremu większość pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin jest zobowiązana do pracy jedynie cztery dni w tygodniu przez większość roku.

Rekrutacja prowadzona przez Amazona weszła obecnie w najintensywniejszą fazę. Na początku sierpnia firma rozpoczęła nabór stałych pracowników magazynowych do swojego centrum logistycznego pod Wrocławiem. Tym razem poszukiwani są pracownicy fizyczni na stanowiska związane z pobieraniem, pakowaniem i układaniem towarów. Według najnowszych danych przekazanych przez pracowników Amazona, do 29 sierpnia 2014 r. do firmy trafiło ponad 2000 aplikacji.

 

Obecnie firma poszukuje kandydatów do pracy już do dwóch centrów logistycznych, które będą uruchomione pod Wrocławiem. Choć drugie z nich miało rozpocząć działalność dopiero w przyszłym roku, wszystko wskazuje na to, że nastąpi to jeszcze do końca 2014 roku.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej.

Swoją kandydaturę cały czas można zgłaszać poprzez kwestionariusz dostępny na portalu rekrutacyjnym Amazona. Zawiera on kilkadziesiąt pytań, jednak jak zapewnia kierownictwo firmy, jest prosty w obsłudze. Aplikacja jest dostępna wyłącznie on-line. Jeśli kandydat będzie miał jakieś problemy z wypełnieniem zgłoszenia, może skorzystać z pomocy pod numerem telefonu 0 801 800 203 (płatność za 1 impuls niezależnie od długości połączenia). 

Rekrutacja na stanowiska magazynowe jest także prowadzona przez Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu.

W naszej ofercie jest obecnie około 700 miejsc pracy na te stanowiska – twierdzi Maciej Sałdacz, zastępca dyrektora ds. marketingu usług urzędu Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu. – Aby skuteczniej rekrutować pracowników na te stanowiska, organizujemy grupowe spotkania kilkudziesięciu osób bezrobotnych z przedstawicielami Amazona, którzy przedstawiają im jak wygląda praca w tej firmie. Kilka takich spotkań już się odbyło, a kolejne zaplanowaliśmy na wrzesień. Będą one kontynuowane dopóki będzie taka potrzeba. Oferty pracy w Amazonie będą także dostępne podczas organizowanych przez nas Targów Pracy, które odbędą się 12 września na dziedzińcu naszego urzędu, od godz. 9 do 14.

Pracownicy fizyczni zatrudnieni przez Amazon będą otrzymywali wynagrodzenie w wysokości 12,5 zł brutto na godzinę.

Kończy się natomiast nabór na liderów zespołów, który jest prowadzony od kilku miesięcy.

Zatrudniliśmy już prawie 50 osób na stanowisku Team Leaderów, a pod koniec września i na początku października zatrudnimy jeszcze kolejnych 30 pracowników – mówi Marta Dworowska, Senior HR Manager w Amazonie. –  W tym momencie nie ogłaszamy już naboru na te stanowiska, ale będziemy nadal rozpatrywać wnioski, które do nas przyjdą w przyszłości. Kandydaci na stanowiska Team Leaderów po telefonicznej rozmowie rekrutacyjnej są zapraszani na spotkanie rekrutacyjne, składające z zestawu “case study+ interview + role play”. Czyli oprócz tradycyjnego wywiadu rekrutacyjnego są dwa zadania do wykonania – analiza przypadku/sytuacji oraz odgrywanie ról, aby sprawdzić jak kandydat zachowałby się w danej sytuacji.

Wkrótce rozpocznie się również nabór pracowników na stanowiska tymczasowe na okres okołoświąteczny. Tam również stawka za godzinę pracy będzie wynosiła 12,5 zł brutto. 

Docelowo w każdym z podwrocławskim centrum logistycznym Amazon planuje zatrudnić do 2 tys. osób na stałe i dodatkowe 3 tys. pracowników tymczasowych w okresach przedświątecznych. 

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Jest jednym z pionierów w sprzedaży elektronicznej. Swoją działalność rozpoczęła w 1994 r. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce jego asortyment poszerzył się m.in. o takie artykuły, jak: DVD, muzyka, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze i wiele innych. Oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii. Od sierpnia 2013 r. Amazon jest również internetowym domem aukcyjnym.

Katarzyna Kunka

Źródło informacji i zdjęć: Wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz