Jak założyć sklep internetowy?

komputerJako, że sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością, założenie własnego e-sklepu jest świetnym pomysłem na biznes. Zakupy online są szybkie, wygodne i łatwe, a ponadto można dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiego grona odbiorców. Jak więc założyć sklep internetowy i cieszyć się rosnącym zyskiem?

Założenie sklepu internetowego – od czego zacząć?

Przed założeniem sklepu internetowego, należy mieć pomysł na e-sklep, nawiązać współpracę z dostawcami, zastanowić się nad oprogramowaniem dla sklepu, domeną oraz przygotować biznesplan. Niezbędne jest także przemyślenie kwestii prawnych.

Pomysł na biznes

Konieczne jest sprecyzowanie tego, co chcemy sprzedawać w swoim sklepie internetowym, a więc określenie, jak szeroki będzie asortyment. Chodzi tutaj o pomysł na branżę, prowadzony asortyment i potencjalnych klientów. Po określeniu grupy docelowej, łatwiej będzie wybrać sposób na trafienie w ich potrzeby.

Dostawcy

Po określeniu asortymentu sklepowego przychodzi czas na poszukanie dostawców. Najlepiej postawić na tych stosunkowo tanich i sprawnie działających. W celu ich znalezienia warto przeszukać zasoby Google, odwiedzić stronę GoldenLine.pl oraz przeglądać fora i blogi specjalistyczne w celu zdobycia ofert potencjalnych dostawców. Na początku sprawdzi się też Dropshipping.

Założenie działalności gospodarczej

Mając już dostawców, można przystąpić do założenia działalności gospodarczej, czyli zarejestrować ją. Dzięki temu będzie można sprzedawać online produkty legalnie. Konieczne będą do tego NIP, REGON, konto firmowe i siedziba firmy. Zakładanie sklepu internetowego wygląda podobnie jak w przypadku handlu tradycyjnego, czyli podczas zakładania sklepu stacjonarnego.

Elementy niezbędne do założenia e-sklepu

Gdy nasza działalność zostanie zarejestrowana, potrzebować będziemy do oprogramowania do sklepu internetowego, hostingu i domeny. Można posłużyć się autorskim i kompleksowym oprogramowaniem Sky-Shop.pl które w cenie niskiego abonamentu posiada integrację z wieloma hurtowniami, hosting oraz wsparcie techniczne. Będziemy potrzebować też domeny pod którą nasz sklep będzie się wyświetlał więc powinniśmy wybrać taką która będzie łatwa do zapamiętania.

Żródło: Artykuł Sponsorowany

 

Share