Duża organizacja – wiele scieżek rozwoju

infosysPokolenie millenialsów nie ma łatwo. Szczególnie ci, którzy w metryczce mają wpisane lata 1980 – 1989. To oni musieli dostosować się najszybciej do gwałtownych zmian zachodzących na rynku pracy. Przedstawiciele pokolenia Y urodzeni pomiędzy erą semi-analogową, a czasami technologicznego boomu, który zrodził Internet, ogólnodostępne komputery osobiste oraz smartfony, stali się niejako protoplastami nowoczesnych pracowników.

Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że życie dorosłego przedstawiciela pokolenia Y nie jest usłane różami, to wyż demograficzny. Sprawił on, że grupa millenialsów liczy w Polsce około 9 milionów członków. Nietrudno wyobrazić sobie skrzynki specjalistów HR zapełnione po brzegi przez CV oraz listy motywacyjne od ludzi między 25 a 35 rokiem życia.

Na szczęście istnieją firmy, pragnące wspierać młodych ludzi i oferujące wiele stanowisk w najróżniejszych działach, tak aby każdy mógł znaleźć obszar, w którym chce nabierać doświadczenia. Przykładem jest Infosys Polska mający swoją siedzibę w Łodzi – http://dockinlodz.com/pl/. Różnorodność działów pozwala na rozwinięcie skrzydeł w wielu obszarach:

  • Accounting Department – dział dla zainteresowanych księgowością i aktywnościami z nią związanymi, czyli fakturowaniem, raportowaniem, zarządzaniem środkami i płatnościami dla vendorów.
  • Controlling Services – departament zajmujący się szeroko pojętą analizą finansową.
  • Internal Audit Services – w zespole tym odnajdą się osoby pragnące poszerzać wiedzę m.in. z zakresu audytów oraz projektów skupiających się na projektach egzekwujących spójność z przepisami prawa.
  • Sourcing and Procurement Department – praca dla ludzi, którzy chcieliby zająć się procesami akceptacji zapytań dotyczących zamówień, ich tworzeniem i dystrybucją, a także kontaktem z klientami oraz rozwiązywaniem problemów.
  • Tax Department „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki” rzekł dawno temu Benjamin Franklin. Jego słowa ani trochę nie uległy dezaktualizacji. Tax Department jest znakomitym miejscem dla tych, którzy pragną zgłębiać tajniki procedur podatkowych.
  • Business Transformation Services – do głównych zadań tego departamentu należą: przeprowadzanie procesów transformacyjnych w oparciu o wewnętrzne i zewnętrzne schematy.
  • Sales and Fulfillment – dział dla wszystkich ceniących sobie dobra organizację i koordynację działań. Efektywność sprzedaży i kontakt z partnerami to clou zadań zespołu Sales and Fulfillment.
  • TIG, czyli The Technology Infrastructure Group – praca przy projektowaniu, wykonaniu i funkcjonowaniu Infrastruktury Technologicznej.
  • Transformation Solution Group – zespół zajmujący się rozwijaniem aplikacji biznesowych dla klientów.

Powyższa lista działów pokazuje jak rozwiniętą organizacją jest Infosys. To miejsce, które stwarza ogromne możliwości w różnych obszarach. Największe szanse rozwoju dają duże organizacje, więc warto powierzyć swoją karierę najlepszym specjalistom.

Źródło: Artykuł Sponsorowany.

Share