Czy transakcje mobilne są dostosowane dla osób starszych?

robin-worrall-749755-unsplashOsoby starsze należą do pokolenia, które pamięta czasy sprzed istnienia Internetu. Przebieg tradycyjnych transakcji był dla nich czymś znanym, powszechnym i bezpiecznym, dlatego tak wielu z nich wciąż ma opory, by przekonać się do płatności mobilnych. Ich niechęć do ‘nowego’, mimo że zrozumiała, jest niesłuszna, gdyż obecne systemy zabezpieczeń skutecznie chronią dane i dostęp do konta podczas transakcji.

Starsza osoba a urządzenia mobilne

Wiele starszych osób przekonało się do korzystania z nowoczesnych smartfonów. Choć proces nauki obsługi tych urządzeń nie był łatwy, opanowanie ich sprawiło, że mają dostęp do wielu możliwości, w tym również korzystania z aplikacji bankowości internetowej. Dzięki temu w każdej chwili mogą sprawdzić stan swojego konta, zapłacić za zakupy czy wykonać przelew. Możliwość dokonywania płatności blikiem czy przy pomocy aplikacji, takich jak Google Pay czy Apple Pay jest niezwykle wygodne, ale również łatwe w obsłudze. Proces płatności nie wymaga skomplikowanych procedur czy zapamiętywania haseł, dlatego osoby starsze mogą bez obaw korzystać z tych rozwiązań.

Czy może być jeszcze łatwiej?

To, co dla ludzi młodych może okazać się banalnie proste, osobie starszej sprawi dużo problemu. Transakcje mobilne obecnie są maksymalnie uproszczone, jednak nie każda osoba ze starszego pokolenia będzie w stanie je opanować. Wiele z nich nie będzie również chciało tego zrobić ze względu na błędne przekonanie, iż za tego typu transakcjami czai się duże niebezpieczeństwo. W rzeczywistości jednak formy płatności mobilnych są bardziej bezpieczne niż tradycyjne dokonywanie transakcji.

Udoskonalanie priorytetem twórców

Aplikacje mobilne i procesy dokonywania transakcji są pod ścisłą kontrolą, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób wykryć można błąd lub przyczynę powstawania problemów. Firmy zajmujące się dostarczaniem usług związanych z płatnościami przez urządzenia mobilne nieustannie pracują nad usprawnianiem dotychczas oferowanych metod, co sprawia, że korzystanie z nich staje się coraz łatwiejsze.

Share