Atrium finalizuje sprzedaż portfela centrów convenience

JLL doradza sprzedającemu w jednej z największych tegorocznych transakcji na rynku nieruchomości handlowych w segmencie convenience.

Atrium European Real Estate Limited, wiodący właściciel, zarządca i deweloper centrów handlowych w Europie Środkowej sfinalizował transakcję sprzedaży Atrium Gama w Radomiu, Atrium Siemianowice, Atrium Świętochłowice, Atrium Olkusz oraz Media Markt w Gdyni. Kupującym jest Metropol Group. Wartość transakcji jest poufna. W procesie sprzedaży Atrium doradzał zespół ekspertów inwestycyjnych z firmy JLL, pod kierownictwem Agnieszki Kołat.

Każde z centrów doskonale zaspokaja codzienne potrzeby zakupowe mieszkańców i jest obecne na rynku handlowym od ok. 20 lat (poza Media Markt, który został otwarty w 2012 roku). Aktywa oferują od 5 000 do 15 000 mkw. powierzchni najmu, a łączna powierzchnia portfela to 44 800 mkw., które zajmuje ok. 100 najemców, w tym znane i renomowane marki, m.in. Biedronka, Black Red White, Bricomarche, Carrefour Express, CCC, Euro RTV AGD, Jysk, Media Expert, Media Markt, OBI czy Tesco.

Źródło: Informacja prasowa.

Share